Ani fantastická otočka nepomohla k trom bodom

V sobotu pokračovala 1. liga mužov trinástym kolom. Pre našich Žochárov bolo na pláne odohrať iba jedno kolo, nakoľko im v ceste stála ich tohtosezónna dvojička @fbkpuchov , ktorá mala ešte v živej pamäti posledné meranie vzájomných síl.

To sa udialo ešte v septembri, kedy sme v treťom kole tohto súpera privítali v tunajšej TIS aréne a tešili sa zo zisku troch bodov po víťazstve 10:6.

Púchov sa tak v domácom prostredí chcel revanšovať a svedkom tomu bola aj úvodná tretina zápasu, ktorú domáci ovládli 2:0. V úvode prostrednej časti domáca kulisa jasala opäť a Žochári rázom museli doťahovať trojgólové manko. Sledom štyroch gólov (@lukk_91 2x, @timosevcik , Martvoň) sme stav stretnutia do zaznenia klaksónu oznamujúci koniec druhej tretiny stihli otočiť na 3:4. V tretej tretine sme sa tiež ako prví prihovorili my zásluhou @timosampon , ktorý zvyšoval na 3:5 v päťdesiatej minúte. V časovom rozmedzí 54. a 56. minúty sa však hráčom Púchova podaril nevídaný obrat, ktorým si prinavrátili vedenie z úvodu zápasu, keď tromi gólmi zvrátili stav stretnutia vo svoj prospech. Stav 6:5 sa už do konca zápasu nezmenil a tri body ostali v púchovskej sTC Aréne.

Žochárov do konca tohto kalendárneho roka čaká ešte jedno dvojkolo. Na ťažký dvojzápas vycestujú naši muži ďalší víkend do severských končín, kde ich privíta momentálne tretí @zatva90dolnykubin a líder tabuľky @fbkraptors .