Bodový zisk z posledných troch zápasov spečatil medailové šance

Všetko je to však iba predpoklad, ktorý vyšiel z úst jedného z pilierov útočných radov Matúša Tomaškoviča. „Včerajšia prehra s Baťovkou nám zrejme pohltila šance na medailové umiestnenie“ zhodnotil hráč po sobotňajšom zápase s FBK Harvard Partizánske. Derbýčko sa tešilo veľkému diváckemu záujmu, pod ktorý sa podpísala aj mohutná účasť fanúšikov z Partizánskeho v TIS aréne, kedy aj vďaka ich zásluhe malo skríženie hokejok ten správny nádych. Atmosféra v hale bola bravúrna, rovnako ako aj oduševnene výkony v poli či v bráne, kde predviedli domáci Paulen spolu s hosťujúcim Lacikom viacero zákrokov, ktoré všetkým prizerajúcim sa v hale vyrazili dych.

Tento zápas však nebol jediným, v ktorom sa Žochári za posledné obdobie dvoch víkendov predstavili. Možnosť domáceho prostredia mali aj predchádzajúci víkend, kedy sme hostili bratislavskú dvojičku TEMPISH CAPITOL Floorball Club a VŠK PdF UK Hurikán Bratislava. Hráči Capitolu k nám pricestovali ako suverénny majestát súťaže a Hurikánu sme chceli vrátiť požičané, nakoľko sme s týmto súperom na jeseň stratili dva body po prehre v predĺžení. Poďme sa tak trošku vrátiť k priebehu týchto nedávno odohraných troch stretnutí.

26.2.   FbO Žochár Topoľčany  vs.  TEMPISH CAPITOL Floorball Club  3:14  ( 1:3 , 0:5 , 2:6 )

Do zápasu nastupovali Žochári s odhodlaním pobiť sa o čo najlepší výsledok a čo najviac skomplikovať cestu Capitol za ďalším víťazstvom. Do tejto misie vkročili s desiatim hráčmi v poli a bránku Topoľčian od úvodných minút zápasu hájil Paulen.

Začali skvelo. Na prekvapenie všetkých to boli práve Žochári, ktorí otvorili stav stretnutia v 2. minúte po presnom zásahu Tomaškoviča. Radosť domácich z vedenia netrvala dlho, keď do necelých dvoch minút vyrovnal Filipák. Následne hostia podľa očakávania prevzali tempo zápasu a do konca tretiny viedli o dva góly – 1:3. Strelecky a najmä herne vyčnievali florbalisti Capitolu aj v prostrednej časti, kde sa im podarilo náskok zveľadiť o päť gólov – 1:8. V tejto tretine došlo aj k zmene v bráne domácich, keď Paulena striedal Bohuš. V tretej tretine sa obraz hry nemenil, hostia naďalej diktovali tempo, čomu svedkom bolo strelenie ďalších šiestich gólov – 1:14. Žochári však neboli úplne neviditeľní, avšak skvelý Rieger v bráne hostí viackrát podržal. Recept na jeho prekonanie našli florbalisti Topoľčian až v samom závere stretnutia, keď sa presadili vekom ešte dorastenci Bujna so Ševčíkom a upravili na konečných 3:14.

27.2.   FbO Žochár Topoľčany  vs.  VŠK PdF UK Hurikán Bratislava  4:2  ( 1:0 , 3:1 , 1:0 )

Deň na to sa mal odohrávať odlišne iný zápas, najmä výsledkovo. Domáci už mohli rátať s bekom Chudým a útočníkom Martvoňom, avšak skrz covidových patálií zo zostavy vypadol Žatko. Svätyňu Žochárov dostal na starosť strážiť Paulen.

Ako prví udreli hostia. Stav na ukazovateľovi skóre sa menil v čase 2:53 po góle Bieleho. Jeho streleckých nasledovníkov sme v úvodnej časti už nezaznamenali, a tak šli Žochári do kabín s jednogólovým mankom. Až v druhej tretine sa na nich priklonilo strelecké šťastíčko. V 28. minúte vyrovnával Bujna. Do minúty sme po previnení hostí dostali šancu realizovať trestné strieľanie, ktorého sa chopil kapitán Kráľ. Nemýlil sa – 2:1. Krátko na to sa domáci museli brániť po faule Šandora. Avšak to domácich nezastavilo v rozlete, ba naopak. Počas hry v početnej nevýhode sme zvyšovali na rozdiel dvoch gólov zásluhou Laudona. Hosťom sa gólom do šatne podarilo skorigovať na jeden gól po presnom zásahu Šablicu. Tretia tretina sľubovala ľúbezné vyvrcholenie zápolenia. V krátkom časovom slede sme sa museli dvakrát brániť pri vylúčení Smutného, no náporu Hurikánu sme odolali. Pokoj na hokejky domácich vlial v 50. minúte Martvoň, ktorý rozjasal tábor Žochárov – 4:2. Krátko po góle sme sa museli brániť po odpískaní hrubosti Kopeckému, no náskok dvoch gólov sme udržali. Nič na tom nezmenil ani záverečný nápor hráčov Hurikánu, tak mohla v tábore domácich prepuknúť radosť z výhry a predovšetkým zo zisku troch bodov.

5.3.   FbO Žochár Topoľčany  vs.  FBK Harvard Partizánske  2:3  ( 0:1 , 0:0 , 2:2 )

Tento zápas sľuboval naozaj veľa. To, že sa jednalo o derby zápas bolo cítiť už na samotnej rozcvičke pred zápasom a pohľad na pomaly sa plniacu halu prichádzajúcimi fanúšikmi. V zostave domácich skrz pretrvávajúcich problémov súvisiacich s covidom absentovali viacerí hráči, a tak do zápasu nastúpili s počtom na kompletné dve formácie a moc nad bránkoviskom opäť prevzala gólmanská jednotka Paulen.

Nádych derbýčka bolo cítiť v tempe hry snáď už od úvodného buly, kedy sa celky do seba okamžite pustili s plnou vervou dať do tohto zápasu všetko a ukoristiť tri body za víťazstvo. Šancu na otvorenie skóre mali Žochári začiatkom ôsmej minúty pri vylúčení Chrena, avšak nepochodili. O zmenu skóre na ukazovateľovi výsledku sa ako prví postarali hráči Harvardu zásluhou Takácsa necelú minútu pred sirénou – 0:1. V druhej časti mali Žochári k dispozícií v prvej desaťminútovke dve presilovky, v oboch prípadoch po previnení Vlčka, no ani tentokrát z presilovky neťažili. Našťastie hru v početnej výhode nevyužili ani hostia a po vylúčení Kráľa 34. minúte bol stav zápasu nemenný. Zápas sa preklopil do záverečnej tretiny s jednogólovým mankom Žochárov na hráčov Baťovky. Tí v úvode tretiny zvýšili na 0:2 vďaka Chrenovi. Krátko na to ďalšie vylúčenie hostí ostalo nevyužité, avšak v 50. sme znížili gólom z hokejky Smutného1:2. Dvojgólové vedenie domácim v 54. minúte prinavrátil parádnou strelou Botka – 1:3. V zapätí však boli hráči Partizánskeho opäť trestaní za nedisciplínovanosť a tretie vylúčenie Vlčka v zápase sa v 57. minúte podarilo konečne potrestať Smutnému po krásnej individuálnej akcii – 2:3. Na vyrovnanie ostávali Žochárom necelé štyri minúty. Na palubovke sa spustil ozajstný boj, ktorý vytrval až do záverečných minút, kde sa medzitým bránením v hre previnil Druska, no skóre zápasu sa už Žochárom nepodarilo zvrátiť. Tentokrát sa z víťazstva v derby tešili hráči Partizánskeho po výsledku 2:3.

Žochári po prehre s Harvardom zostúpili na šiestu priečku, kde sa usalašili zo ziskom 34 bodov. Ako sa však vraví nádej (na medailu) zomiera posledná… Do konca základnej časti zostávajú ešte štyri duely.

O ďalšie body sa posnažia v domácom zápase proti Žatva 90 Dolný Kubín. S týmto mačaftom to na prvý pokus nevyšlo, nakoľko sme vo februári na neutrálnej pôde v Mútnom po gólovej prestrelke na tohto súpera po divokom výsledku 10:9 nestačili.

13.3.   13:00   FbO Žochár Topoľčany  vs.  Žatva 90 Dolný Kubín