Čo na to hovoríš, Andrej Barantal – obranca

Je až bizarné ako sme sa chystaní tohto rozhovoru dozvedeli, že pre jeho respondenta je to premiérová výzva čeliť nástrahám našich otázok.

Andrej Barantal už dres nášho klubu oblieka nejaký ten piatok, kedy mu v čase jeho najťažšej slávy prischla prezývka „Tučko“.

Dnes je každému jasné, že je len tieňom tohto oslovenia, no stabilite výkonov to nič nezmenilo a aj počas tejto sezóny patril medzi pilierov našej obrany. 22 odohraných zápasov, 7 bodov a 12 trestných minút.

Tieto štatistiky, a aj tie najbližšie slová, patria našej známej #14.

Andrej, sezóna sa nám pred časom skončila. Preto mi nedá sa na úvod spýtať nič iné, azda to najkľúčovejšie, a to, ako ju hodnotíš?

Túto sezónu by som celkovo hodnotil veľmi úspešne. Skončili sme na 3. mieste, čo je slušný výsledok. Bola to najúspešnejšia sezóna nášho klubu a myslím si, že to svedčí o tvrdej práci a odhodlaní všetkých zúčastnených, od hráčov až po trénera.

Sezóna bola pre náš klub najvydarenejšou v histórii, keďže sme sa umiestnili na treťom mieste. Ako chutí lesk bronzovej medaily?

Chuť bronzovej medaily je sladká. Je to dôkaz tvrdej práce a odhodlania, ktoré sme do sezóny vložili. Skončiť na treťom mieste bol pre náš klub obrovský úspech a som nesmierne hrdý na to, čo sa nám podarilo dosiahnuť.

Ako už býva zvykom v tomto športe, výkony počas nedávno skončeného súťažného ročníka sa miestami striedali. Akú silnú stránku sezóny by si vyzdvihol a naopak, akú slabú stránku by si pre ďalšiu sezónu chcel eliminovať?

Myslím si, že našou silnou stránkou v tejto sezóne bola schopnosť prispôsobiť sa rôznym súperom a prispôsobiť tomu náš herný štýl. Tréner dokázal vyhodnotiť slabiny súperov a využiť ich. Samozrejme, určite treba pochváliť našich brankárov,ktorí nás podržali v ťažkých zápasoch. Čo sa týka slabých stránok, tak si myslím, že musíme zlepšiť dostupovanie hráčov a viacej blokov aby sme tým naším gólmanom pomohli o to viac. Boli chvíle, keď sme hrali neuveriteľne dobre, no boli aj také, keď sme nepredviedli výkon na úrovni našich možností. Musíme pracovať na tom, aby sme si vysokú úroveň hry udržiavali počas celej sezóny.

Ak trošku polovíš v pamäti, utkvel ti v nej nejaký zápas, ktorý by si označil titulom „Zápas sezóny“?

Pre mňa najvydarenejší zápas sezóny bol určite zápas so Žilinou, kde sme dokázali otočiť zápas v náš prospech. Myslím si, že vtedy sme sa dokázali všetci správne namotivovať sa, zomknúť sa a vyhrať zápas. Bol to pre mňa veľmi krásny pocit. Pod úspechom sa veľkými písmenami podpísala aj súdržnosť kádra.

Téma „bratranci“ sa objavila v nejednom článku. Máš recept možno pre ostatných ako takto tím môže držať pokope?

Pre nás je to naozaj puto, ktoré máme ako tím. Vnímame sa navzájom viac než len ako spoluhráči, ale ako „bratranci“. Trávime spolu veľa času na ihrisku aj mimo neho, a to nám naozaj pomáha navzájom si rozumieť a podporovať sa.

Aké sú tvoje plány pre najbližšie mesiace a tvoje florbalové vyhliadky do budúcna?

Bohužiaľ, najbližších pár mesiacov si od florbalu dávam pauzu. Určite plánujem zostať v kontakte s tímom a navštevovať tréningy keď budem môcť. Verím, že zostať v kontakte s „bratrancami“ mi pomôže zostať v tomto športe, aj keď nebudem aktívne hrať. Čo sa týka mojich florbalových vyhliadok do budúcnosti, som otvorený myšlienke vrátiť sa k tomuto športu, keď príde ten správny čas. Momentálne si dávam pauzu, aby som sa mohol sústrediť na iné priority svojho života, nie som už najmladší. (smiech) Florbal ma naďalej baví a verím že sa k nemu o pár rokov vrátim.

Máš nejaký odkaz tomuto svetu, nielen florbalovému, ktorým by sa mal riadiť každý jeden z nás?

Určite by som chcel poďakovať nášmu vedeniu klubu za odvedenú prácu počas sezóny, aj mimo nej, a snahu zlepšiť podmienky florbalu v Topoľčanoch, našim úžasným fanúšikom, ktorí nás prišli vždy podporiť a dokázali nás nakopnúť pre lepší výsledok.

Andrej, sme radi, že sa nám podarilo takto na „sklonku kariéry“ ťa ešte odchytiť a musíme uznať, že ako „zelenáč“ si si poradil bravúrne. Držíme palce aby tvoje vyhliadky do budúcna boli minimálne také pozitívne a smelé ako tvoja povaha či odpovede na naše otázky.