Čo na to hovoríš, Marek Paulen – goolman

Ako prvého sme si v našej sérií spomienkových rozhovorov pre nedávno skončenú sezónu na paškál vzali Maséra. Táto prezývka brankárovi Marekovi Paulenovi prischla vďaka jeho šikovným ručičkám, ktorú potvrdil aj túto sezónu, keď sa s úspešnosťou zásahov 82,84 % umiestnil na štvrtej priečke spomedzi všetkých brankárov. Celkovo sa Marek v tejto sezóne medzi tri žrde postavil 14x, pripísal si jednu asistenciu a s Denisom Mitalom vytvorili spoľahlivú brankársku dvojičku.

Marek, sezóna sa nám pred časom skončila. Preto mi nedá sa na úvod spýtať nič iné, azda to najkľúčovejšie, a to, ako ju hodnotíš?

Podľa mňa to bola veľmi vydarená sezóna, v ktorej sa na jej konci aj ukázalo ako tvrdo sme makali. Veľké pozitívum vidím hlavne v zapracovaní mladých hráčov do tréningov a predovšetkým do zápasov. Vďaka tomu sme mohli hrať skoro celé zápasy na tri formácie a neúnavne si ísť pre svoje tri body v zápase.

Sezóna bola pre náš klub najvydarenejšou v histórii, keďže sme sa umiestnili na treťom mieste. Ako chutí lesk bronzovej medaily?

Po poslednom zápase som bol najskôr sklamaný, keďže som stále veril, že túto sezónu to dokážeme vyhrať, ale veď ako sa hovorí „placka je placka“. Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať vytúženú medailu.

Ako už býva zvykom v tomto športe, výkony počas nedávno skončeného súťažného ročníka sa miestami striedali. Akú silnú stránku sezóny by si vyzdvihol a naopak, akú slabú stránku by si pre ďalšiu sezónu chcel eliminovať?

Vyzdvihnúť by som chcel určite koniec sezóny, kedy sme dokázali v posledných tretinách otáčať zápasy a ukázali sme súdržnosť tímu i nášho športového ducha. Naopak, čo sa mne nepáčilo, v niektorých zápasoch by chcelo zvýšiť sústredenie a hrať poctivo celých 60 minút.

Ak trošku polovíš v pamäti, utkvel ti v nej nejaký zápas, ktorý by si označil titulom „Zápas sezóny“?

Asi by som to neoznačil ako zápas sezóny, no skôr moment, ktorý nastal doma v zápase s DTF Team Detva Joxers. Na konci zápasu sme hrali power play a o strelu skoro od polovice ihriska do prázdnej brány sa nakoniec muselo postarať MaserAirline. Bol to výborný pocit hlavne vďaka výbuchu emócií na tribúne. Keby ten zápas vyhráme, tak by to bol za mňa určite „zápas sezóny“.

Pod úspechom sa veľkými písmenami podpísala aj súdržnosť kádra. Téma „bratranci“ sa objavila v nejednom článku. Máš recept možno pre ostatných ako takto tím môže držať pokope?

Náš recept asi taký, že veľa času trávime spolu, či je víkend, Vianoce, Veľká noc, vybehneme spolu na pivko alebo sa stretneme u mňa na byte (ako chalani hovoria v klubovni) a zabavíme sa. (smiech)

Aké sú tvoje plány pre najbližšie mesiace a tvoje florbalové vyhliadky do budúcna?

Najbližší mesiac budem ešte venovať regenerácii a potom by už mala pomaly začínať letná príprava a tzv. turnajová sezóna, na ktorú sa už teraz teším.

Máš nejaký odkaz tomuto svetu, nielen florbalovému, ktorým by sa mal riadiť každý jeden z nás?

Takto na konci chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás hnali celú sezónu dopredu, boli našim šiestym hráčom na ihrisku a tvorili pre nás tu najlepšiu divácku kulisu akú si len vieme predstaviť.

Určite nemožno opomenúť, že Marek ešte na sklonku rozhovoru vyjadril jedno veľké ďakujem našim fantastickým fanúšikom. My taktiež tentokrát ďakujeme Marekovi za jeho švihlé reakcie a príjemné obzretie sa za dianím v posledných mesiacoch.