Čo na to hovoríš, Samuel Laudon – útok

Jemný návrat k nedávno skončenému úspešnému ročníku bude tentokrát so Samuelom Laudonom.

Pevný kameň zostavy Žochárov, onedlho sláviac štvrťstoročnicu, sa v priebehu tejto sezóny okrem účinkovania v prvej lige ako hráč zhostil aj úlohy lodivoda starších žiakov, s ktorými zažíva tiež skvelú sezónu.

Samo si v tejto sezóne na svoje konto pripísal 16 bodov a naskočil do 22 zápasov, čo je po kapitánovi Kráľovi najlepšia „dochádzka“.

Skvelá vizitka a skrátka srdciar, a aj preto najbližšie riadky patria práve jemu.

Samo, sezóna sa nám pred časom skončila. Preto mi nedá sa na úvod spýtať nič iné, azda to najkľúčovejšie, a to, ako ju hodnotíš?

Sezónu hodnotím veľmi pozitívne, keďže sa nám podarilo umiestniť na treťom mieste. Avšak pre mňa osobne to nie je až tak o tej „placke“, ale o každej minúte, ktorú spolu strávime na palubovke a bojujeme jeden za druhého.

Sezóna bola pre náš klub najvydarenejšou v histórii, keďže sme sa umiestnili na treťom mieste. Ako chutí lesk bronzovej medaily?

Chuť je veľmi dobrá. (smiech) Asi až s odstupom času si uvedomujeme, že to je veľký úspech. Určite sme si trúfali na finále, no taký je šport. Máme pred sebou ďalšiu sezónu, v ktorej musia byť ambície samozrejme vyššie.

Ako už býva zvykom v tomto športe, výkony počas nedávno skončeného súťažného ročníka sa miestami striedali. Akú silnú stránku sezóny by si vyzdvihol a naopak, akú slabú stránku by si pre ďalšiu sezónu chcel eliminovať?

Čo by som určite vyzdvihol, tak je celkom isto zlepšená rozohrávka a hra na lopte. Samozrejme nemôžem nespomenúť najsilnejšiu útočnú dvojicu v lige „efkarov“ Lukáša Kráľa a Timoteja Šándora. Taktiež chcem poďakovať divákom, ktorých bolo počas tejto sezóny asi najviac čo si pamätám a hnali nás každý zápas vpred. Asi naša najsilnejšia stránka je to, že je tu tá najlepšia partia akú si viete predstaviť. Čo sa týka našej slabšej stránky, tak určite najväčšia je tá, že sme sa ešte stále nenaučili, že florbal sa hrá 60 minút. Síce týchto výpadkov bolo túto sezónu menej, ale ak chceme byť úspešní, tak je potrebné to eliminovať.

Ak trošku polovíš v pamäti, utkvel ti v nej nejaký zápas, ktorý by si označil titulom „Zápas sezóny“?

Je náročné vybrať jeden zápas v sezóne, pretože každý vyhratý zápas je dôležitý a posúva vás vyššie. U mňa osobne to boli 2 zápasy. Domáci zápas so Žilinou, ktorý sme dokázali vyhrať aj napriek tomu, že sme v polovici zápasu prehrávali 5:0 a druhý bol zápas play off v Bratislave, ktorý bol si myslím zlomovým.

Pod úspechom sa veľkými písmenami podpísala aj súdržnosť kádra. Téma „bratranci“ sa objavila v nejednom článku. Máš recept možno pre ostatných ako takto tím môže držať pokope?

Táto súdržnosť sa dá vypracovať asi jedine časom. V tomto športe som cca 8 rokov. S viacerými chalanmi to ťaháme už od dorastu a teda sa poznáme doslova ako bratranci. Trávime spolu veľa času mimo palubovky pri rôznych aktivitách a tým sa kolektív najlepšie utužuje.

Aké sú tvoje plány pre najbližšie mesiace a tvoje florbalové vyhliadky do budúcna?

Moje najbližšie plány sú odohrať posledné zápasy s mojimi zverencami, staršími žiakmi, ktorých by som tiež touto cestou chcel pochváliť za neuveriteľný progres počas sezóny a pár z nich bude onedlho obliekať dres aj mužskej kategórie. Od konca sezóny sa snažím venovať viac študijným povinnostiam či priateľke. Samozrejme s chalanmi si chodíme zahrať futbal či florbal, no nateraz formou zábavy a odreagovania sa. Následne nás čaká letná príprava, ktorú každý „miluje“. Potom sa už opäť rozbehne kolotoč zápasov.

Máš nejaký odkaz tomuto svetu, nielen florbalovému, ktorým by sa mal riadiť každý jeden z nás?

V prvom rade by som sa chcel poďakovať každému, kto akýmkoľvek spôsobom pomáha nášmu klubu. Taktiež by som chcel vyzvať každého rodiča, ktorý váha či dať svoje dieťa na florbal či na iný šport, aby tak urobil. Sú to tie najkrajšie roky života, neuveriteľné zážitky a priateľstvá na celý život.

Odkaz by som chcel venovať hlavne mojim zverencom ale aj ostatným kategóriám: „Tvrdá drina poráža talent!

Samo potvrdil svoj status kapacity aj v prípade odpovedí na naše otázky, ktorých sa zhostil bravúrne. Ešte nám dovoľte na záver tu vsunúť poďakovanie Samovej priateľke, ktoré vzišlo z klávesničky samotného autora odpovedí, za jej neustálu podporu a pravidelnú návštevu domácich zápasov.