Domáca premiéra korisťou Žochárov

Takto pred týždňom v sobotu sa Žochári predstavili svojmu domácemu publiku v TIS aréne po prvýkrát v ročníku 2022/2023. Naplánované bolo iba jedno vystúpenie a to duel proti sezónnej dvojičke FBK Púchov, ktorá sa po rokoch strávených medzi elitou či druhej lige vrátila do ligy, v ktorej účinkujú aj naši chalani.

Žochári vstupovali do zápasu s nekompletnými troma formáciami s Mitalom v bráne. Ten si počas prvej tretiny udržal čisté konto, no jeho náprotivok už nie. Bratrancom prvá tretina náramne vyšla a po góloch Laudona, Mikuláša a dvakrát kapitána Kráľa sme viedli 4:0. V prostrednej časti nastal mierny útlm, kedy sme dovolili sa súperovi dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov. Do šatní sa šlo po výsledku 5:3. Piaty gól domácich zaznamenal Kráľ, ktorý skompletizoval svoj hattrick. V tretej tretine to bola opäť kanonáda našich. Trefy Kráľa, Žatka, Laudona a Tomaškoviča znamenali šesťgólový náskok 9:3. V záverečnej desaťminútovke sa strelecky pripomenuli aj Púchovčania, no tí dvoma gólmi po bránke Barantala už len upravili na konečných 10:6.

Zaknihovaným víťazstvom si Žochári do tabuľky pripísali tri body. O ďalšie sa pokúsia zabojovať už nasledujúci víkend, a to taktiež v domácom prostredí. V prvý októbrový víkend sa do Topoľčian dovalia Oravčania – Žatva 90 Dolný Kubín a FBK Raptors .

Moment kola

Kapitánska páska natiahnutá na ľavom bicepse je znakom líderstva v kabíne či na palubovke. Lukáš Kráľ potvrdil prečo prischla práve jemu, keď štyrmi gólmi a dvomi asistenciami bol najvýraznejšou persónou v drese domácich.