EL C-A-P-I-T-A-N-O ON AIR – Lukáš Kráľ

Naša skromná redaktorská dieľnička sa pred záverečným dvojkolom základnej časti rozhodla odchytiť si na momentík nášho kapitána a momentálne najproduktívnejšieho hráča 1. ligy Lukáša Kráľa.

S ašpirantom na titul Športovca mesta Topoľčany za rok 2022 sme sa pozhovárali o súčasnej sezóne a tiež trebárs o tom ako vidí šance FbO Žochár Topoľčany vo vyraďovacích bojoch.

 

Lukáš, máme pred sebou záverečné dvojkolo základnej časti. Poďme sa spätne obzrieť na doterajší priebeh. Čo naň vravíš?

Doterajší priebeh sezóny hodnotím pozitívne. Mohli sme byť určite na vyšších pozíciách a mali by sme už istotu, na ktorej priečke sa umiestnime po základnej časti, no boli niektoré zápasy, ktoré sme si prehrali sami. Na druhej strane sme mohli byť aj nižšie a posledné dvojkolo by sme už len dohrávali, keby sa nám nepodarilo niektoré zápasy otočiť v náš prospech. Play-off máme už teraz isté, a to by som zaradil medzi také malé ciele. Tabuľka je veľmi vyrovnaná a nepamätám si kedy bol naposledy medzi prvým a piatym mužstvom pred koncom základnej časti rozdiel iba štyri body.

V tejto sezóne si neohrozeným lodivodom Žochárov. Ako vnímaš rolu lídra s kapitánskou páskou napnutou na tvojej ľavici?

Rola kapitána u mňa nezohráva veľkú úlohu. Na zápasoch sa sústredím predovšetkým na svoj výkon a čo sa týka tímu, snažím sa bratrancov správne namotivovať, poradiť a samozrejme povzbudiť. Akurát si myslím, že odkedy mám kapitánsku pásku tak ma prehry viacej zožierajú, pretože cítim zodpovednosť, ale zase keď sa vyhrá, tak som veľmi hrdý na tím. Taktiež sa snažím byť rovnocenným spoluhráčom.

Stojíme pred posledným krokom v základnej časti. V akej pozícií vstúpia Žochári do ďalšej časti súťaže – play-off, ktoré po uplynulé roky v 1. lige absentovalo?

Na túto otázku si netrúfam odpovedať. Celá základná časť bola veľmi vyrovnaná a play-off je úplne iná súťaž. Dúfam, že v poslednom dvojkole zabodujeme naplno a spoločne preberieme, čo bude pre nás najvýhodnejšie. Ak chceme postúpiť ďalej, tak musíme poraziť všetkých a ja verím, že sa nám to pred našimi skvelými fanúšikmi aj podarí.

Aké sú tvoje ambície po zvyšok sezóny?

Moje ambície ? Pomôcť čo najviac tímu na ceste k nášmu spoločnému cieľu – PLACKA z 1. ligy.

Pri pohľade na tabuľku produktivity súťaže sa ako prvé objaví tvoje meno. Čomu by si tento individuálny úspech pripísal?

Hmmm, najproduktívnejší hráč súťaže. So správnymi hráčmi na ihrisku to ide proste samé. Možno sa viem iba dobre postaviť a občas vykúzliť nejakú nahrávku, po ktorej padne gól. Byť produktívny a pomáhať tak k víťazstvám je fajn, ale je to zásluha všetkých okolo mňa. Alebo ako by povedal náš spoluhráč: „Ak si vyrastal na efku, tak to vieš – efkoo efkoo!“

Lukášovi ďakujeme za jeho čas a držíme palce do rozhodujúcich bojov sezóny!

#mestotopolcany #szfb #bratranec