Letná príprava spestrená triumfami na turnajoch

Letná turnajová sezóna neodmysliteľne patrí k „odpočinku“ medzi jednotlivými súťažnými ročníkmi. Ponuke združiť partiu, oprášiť florbalky a predovšetkým si spestriť obdobie letných mesiacov nepohrdol už tradičný mančaft 2.FBC Székesfehérvár, ktorého značné jadro tímu tvoria práve hráči nášho seniorského družstva.

Chalani sa na úvod leta predstavili na azda najznámejšom florbalovom turnaji v tunajších menšinách Summer Floorball Cup , ktorý týmto ročníkom slávil svoju desaťročnicu a priniesol hŕstku atraktívnych predstavení za účasti množstva hráčov nášho klubu. Na tomto turnaji sa hráči 2.FBC Székesfehérvár tešili z prvenstva po finálovom boji so Sibírskymi Medveďmi, ktorých zdolali 2:4. Po minuloročnom treťom mieste a predminuloročnom druhom sa tak družina okolo Christiána Kopeckého tešila z premiérového víťazstva na tomto podujatí.

Za zmienku stojí taktiež výkon kapitána Žochárov Lukáš Kráľa, ktorý sa stal najproduktívnejším hráčom spomínaného turnaja. Ten sa však v Prašiciach predstavil v tričku svojho materského turnajového zoskupenia Sme tu omylom, po ktorého boku sa predstavili Žochári ako Smutný či Žatko. Tím však svoju turnajovú púť ukončil už vo štvrťfinále po prehre s neskorším držiteľom strieborných medailí.

Práve skončený víkend znamenal ďalšiu placku. Opäť zlatý odtieň sa smerom k zvedavým smartfónom blyšťal po finálovom zápase na turnaji Detva Joxers Cup 2022, na ktorom chalani skončili na prvom mieste. Chalani, dobrá robotka, tešíme sa obdobné výkony aj počas sezóny!

#mestotopolcany #eflorbal #turnajoveleto #zlataplacka