Misia dohrávok proti Spišskej a Kubínu ….

Žochári nezaľáhali ani počas valentínského víkendu. Vo všeobecnosti boli naplánovaná pauza, avšak viacero odložených duelov za posledné víkendy spôsobilo to, keďže času je málo, že najväčšie zastúpenie v zápasovom programe malo práve družstvo Topoľčian. Kolík sme jasne prevzali a (našťastie) sa predstavili v oboch plánovaných stretnutiach.

12.2.  FBC Young Arrows SNV  vs.  FbO Žochár Topoľčany   8:10   ( 1:4, 4:2, 3:4 )

Na dlhočížnú cestu do Spisšskej vyrazili Žochári s desiatimi hráčmi do poľa a s dvomi gólmanmi. Zaujímavosťou je, že v prvej obrannej dvojici nastúpil inak zvyčajne chytajúci Mitala. V bránke tak dostal priestor Paulen a pripravený ako brankárska dvojka bol Bohuš.

Gólovo sa ako prvým podarilo udrieť Spišiakom vďaka Rádymu. Žochári sa ale rýchlo zmobilizovali a v 6. minúte zrovnal Šándor. Následne dve previnenia Kopeckého po sebe našťastie ostali nevyužité, ba sa nám počas hry v početnej nevýhode podarilo udrieť zásluhou Mikuláša1:2. Do šatní sme šli s náskokom troch gólov, keďže na prelome 20. minúty skóroval Kopecký a tesne po ňom Šándor1:4. V úvode prostrednej časti spečatil hetrik Šándor. V 29. minúte sa podarilo znížiť domácemu Belinskému, no okamžitá odpoveď z čepele Mikuláša prinavrátila Žochárom štvorgólové vedenie – 2:6. Stav druhej tretiny sa rázne menil v poslednej minúte a pol, keď že sa domácim podarilo skorigovať na rozdiel jedného gólu. Vstup do poslednej tretiny poznamenalo vylúčenie Mikuláša, z čoho ťažil domáci Malec a presilovkovým gólom zrovnal na 6:6. V zapätí sa nám z dvoch ponúknutých presilových hier nepodarilo vyťažiť potrebný gól pre prinavrátenie si vedenia. Ten prišiel v 54. minúte, keď sa presadil Smutný6:7. Hru mačky s myšou v tejto časti hry stelesňovali dva góly Spišiakov skrz ktorých rázom šli do vedenia 8:7. Avšak Žochárom sa podarilo sily zmobilizovať a v rozpätí necelej minúty a pól presne mierili Žatko, Kráľ i Mikuláš, čo znamenalo, že minútu pred koncom sme viedli 8:10. Nič na tom nezmenilo ani trestné strieľanie Košča, ktoré tak ostalo nevyužité a znenie na časomiere sa už nemenilo.

Po vyústení dramatického záveru, ktorému svedkom v ŠH Spišská Nová Ves bolo 84 divákov, sa Žochári mohli tešiť zo zisku troch bodov a faktu, že na Spišiakov vyzreli aj po druhýkrát v sezóne. No proti ich nedeľnému súperovi to bola premiéra v tejto sezóne. Proti Kubínu v ročníku 2021/2022 doposiaľ nenastúpili, a tak predstavovali hráči Kubína pre Žochárov miernu neznámu.