Repete prvého dvojkola znova šeťbodové

Víkend čo víkend = report čo report. Už sa stáva zvykom, pri ktorom si niet predstaviť víkendu, žeby sa Žochári nikde súťažne nepremávali v rôznych kútoch Slovenska či vo svojej TIS aréne. Asi z tohto popisu možno vyčítať, že hráči Topoľčian majú za sebou ďalší florbalový víkend. Po zastávke na východe republiky ich tentokrát čakala jej západná časť. Na pláne bolo totiž remake úvodu sezóny, a to zápasy proti FBC White Eagles Bratislava a FBC 11 Trnava. Na prvý pokus nám obe merania síl vyšli, kedy sa sme sa po prvom hracom víkende tešili z maximálneho zisku šiestich bodov po zdolaní oboch súperov v domácej TIS aréne. Tentokrát sme však museli zavítať práve k spomínanej dvojici súperov.

19.2.  FBC White Eagles Bratislava  vs.  FbO Žochár Topoľčany  3:4  ( 1:3, 2:1, 0:0 )

Boja proti bielym Orlom sme nastúpili s dvanástimi hráčmi pripravenými ovplyvniť dianie na ihrisku a s brankárskou dvojicou Mitala Bohuš. Voľba pre brankársku jednotku v tomto zápase padla na Bohuša.

Žochári nastúpili do zápasu v roli mierneho favorita, nakoľko pri pohľade na tabuľku bolo možné bádať dvojciferný bodový odstup. Strelecky sa však ako prví uviedli domáci v 5. minúte po presnom zásahu Filípeka. Žochárom sa podarilo zrovnať v polovici tretiny zásluhou Bujnu. Na jeho strelecký zápis nadviazal v 16. minúte Žatko a my sme viedli. Do šatní sme vďaka naposledy spomínanému Žatkovi šli s dvojgólovým vedením, nakoľko sa mu gólom podarilo potrestať previnenie domácich hráčov a zvýšiť na 1:3. V úvode prostrednej časti oslabil svoj tím domáci Dzuro a následne o pár minút neskôr aj Hedera, avšak Žochárom sa ponúknutú hru v početnej výhode nedarilo využiť. A tak prišiel trest v podobe inkasovaného gólu z hokejky Kordíka, ktorý na 2:3 znižoval v oslabení. Hostia sa ale rýchlo pozviechali a Tomaškovič po asistencii od Kráľa predsa len presilovú hru využil a prinavrátil Žochárom dvojgólové vedenie. Domáci udreli v druhej tretine ešte raz v 38. minúte, kedy loptičku za Bohuša dostal svojím druhým gólom v zápase Kordík – 3:4. V poslednej tretine sa do štatistík sa znova zapísali Žatko s Kráľom, no tentokrát skrz porušení pravidiel, ktoré našťastie zostali nepotrestané. Gólu sme sa v tejto časti zápasu už nedočkali, a tak sa Žochári mohli tešiť zo zisku troch bodov po víťazstve 3:4.

20.2.  FBC 11 Trnava  vs.  FbO Žochár Topoľčany  8:13  ( 5:4, 1:2, 2:7 )

Do zápasu proti Trnavákom nastúpili Žochári v identickom znení až na jednu kozmetickú zmenu, kedy v zostave oproti predošlému dňu Matúša Gona nahradil Kerek, čo v konečnom zúčtovaní malo nakoniec cenu zlata, keďže bol kabínou zvolený za najlepšieho hráča zápasu. V bráne nastala taktiež zmena, do brány si tentokrát kľakol Mitala.

Žochári všupli do zápasu ako víchor, čoho odmenou bol gól Martvoňa v úvode zápasu. Tomu sa v prvej časti podarilo dokonca skompletizovať hattrick! Vedenie 1:3 prikrášlil gólom mladík Ševčík a zvýšil na 1:4. Následne sa však Trnava z inkasovaných gólov pozviechala a do konca tretiny vývoj zápasu štyrmi gólmi otočila v svoj prospech 5:4. Po druhej tretine bol stav vyrovnaný, keďže v Trnava sa v tejto časti presadila raz zásluhou Vantu a my dvakrát vďaka Žatkovi a Kerekovi 6:6. Záverečná časť zápasu bol strelecký galakoncert Žochárov, kedy im do brány padlo asi všetko, ale ako sa vraví, i šťastie stojí pri veľkých. Brankára Trnavy sa podarilo po dvakrát prekonať Tomaškovičovi i Laudonovi a po jednom góle zaznamenali Kopecký a opäť mladé pušky Ševčík s Kerekom. Hráčov malého Ríma sme tak zdolali aj po druhýkrát v sezóne. Tentokrát po divokom výsledku 8:13.

Program Žochárov pokračuje aj týmto víkendom, kedy sa predstavia pre zrakmi svojich fanúšikov v domácej TIS aréne.