Sen o finále sa rozplynul, Žochári však s bronzovou plackou

Semifinálová séria s FBK RAptORs sa uzavrela v nedeľu štvrtým zápasom v TIS aréne čo znamená, že z postupu do finále sa v nedeľu tešili florbalisti Oravskej Polhory – Rabče a pre Žochárov ostal iba smútok na perách, ktorý bolo možné vyčítať z ich tvári.

Žochárom sa v sobotu podarilo sériu znížiť na 2:1 z pohľadu hostí, keď sa na góly divoký zápas dočkal rozuzlenia až v predĺžení presnou strelou Andrej Barantal, ktorý gólom na 7:6 stanovil konečný stav stretnutia a udržal florbalistov Topoľčian v hre o finále.

V nedeľňajšom stretnutí sme sa gólu dočkali až v 15. minúte zásluhou Bujnu, ktorý rozradostil domáce tribúny. Koncom prvej časti podržal Žochárov strážca svätyne Mitala, ktorý zlikvidoval trestné strieľanie kapitána hostí Adamčíka.

Stav sa menil až v polovici zápasu, kedy hostia v 30. minúte vyrovnali stav. Následnú šancu hry v početnej výhode sa Žochárom využiť nepodarilo, a tak sa do konca druhej časti dvomi gólmi pripomenuli iba hostia, čím sa od domácich odtrhli na rozdiel dvoch gólov.

Žochári tušili, že ide o všetko. Snaha zmazať manko dvoch gólov sa podpísala na dvoch previneniach v krátkom časovom slede, ktoré nášmu tímu v polovici tretej tretiny značne marili plán dostať sa čím skôr do zápasu. Kontaktný gól zaznamenali Žochári v polovici 57. minúty zásluhou Richard Žatko, ktorý znížil na 2:3. V samom závere sa už Žochárom zo záverečného tlaku nepodarilo vyťažiť vytúžený gól, a tak sa sezóna pre nich skončila.

Súperovi FBK RAptORs patrí vďaka za vyrovnanú sériu, ktorá našim priaznivcom priniesla isto skvelý zážitok. Taktiež nemožno opomenúť ani hŕstku fanúšikov hostí, ktorí si to namierili k nám do TIS arény a neustále hnali svojich dopredu, čím sa im miestami podarilo vytvoriť takmer domáce prostredie pre svojich parťákov, rešpekt!

Po „vytriezvení“ zo zápasu však zavládla v kabíne Žochárov veľká radosť a uspokojenie, nakoľko im po tejto sezóne patrí konečná tretia priečka.