Šesťbodová bodka za rokom 2022

Rok 2022 sa pre našich Žochárov snáď nemohol skončiť s väčšou pohodou. Narážame na ich víkendové vystúpenia na severe našej krajiny, po ktorých odohraní sa dianie v 1. lige mužov horná polovica tabuľky o to viac zamotala, keďže Žochári brali všetko čo im stálo vo florbalovej ceste.

Pred začiatkom samotných stretnutí nečakalo našich mužov žiadne ľahké sústo, veď ich čakal tretí a prvý tím tabuľky. Mančafty Žatva 90 Dolný Kubín a FBK Raptors potvrdzovali florbalovú nevyspytateľnosť, čoho svedkom im bola predbežná pozícia.

V sobotu nastupovali Žochári v ŠH Mútne proti Dolnému Kubínu. To, že sa bude jednať o vyrovnaný zápas nám predviedol ukazovateľ skóre po prvej tretine, kedy na ňom svietilo 2:2. V našom drese sa presadil Tomaškovič a Jelínek, nova akvizícia nášho klubu. V druhej časti gólová píšťalka zaznela iba raz a to vďaka domácim, ktorí do poslednej tretiny šli s jednogólovým náskokom. V nej sme streleckú iniciatívu prebrali my a po góloch Tomaškoviča, Žatka a Martvoňa sme viedli 3:5. Domácim šesť minút pred koncom podarilo skorigovať na rozdiel gólu, no Žatkov gól na 4:6 v posledných minútach zmaril šance Kubína na zisk akýchkoľvek bodov a Žochárom prispel aj k druhej tohtosezónnej výhre nad týmto súperom.

Vo štvrtú adventnú nedeľu nás v ŠH Rabča privítal miestny FBK RAptORs. Prvá časť predviedla rovnaký bodový scenár ako deň vopred. Opäť bola zrkadlom, že sa stretli dva vyrovnané tímy. Pod predbežný stav po prvej tretine 3:3 sa podpísali góly Šandora, Bujnu či Kráľa. Všetko nasvedčovalo tomu, že sa zápas začne lámať až od druhej časti. V nej ako jediná strelecky zaúradovala florbalka kapitána Kráľa, ktorý Žochárov poslal do vedenia 3:4. Viac gólového chvenia sme už do konca 40. minúty nezažili. O to ďalšie sa na našu parádu postaral mladík Bujna, ktorý v polovici záverečnej časti ťažil z asistencie Tomaškoviča. Šesť minút pred koncom sme domácim darovali presilovú hru, čím sa hráči Oravskej Polhory mohli na našich dotiahnuť. Výbornú súhru však počas hry v početnej nevýhode predviedli Šándor s Kráľom, ktorý druhým gólom zápase spečatil výhru Žochárov 3:6, nakoľko brankári oboch tímov za seba nepustili už žiadnu z loptičiek.

Žochári sa vďaka zisku šiestich bodov vyšvihli na štvrtú priečku v tabuľke, kde na celkového lídra strácajú iba štyri body. Do konca základnej časti zostávajú ešte štyri kolá, ktoré sa postupne odohrajú v januári. 1. liga tak sľubuje mimoriadne vyrovnanú zápletku!