Skvelý úvod v zápase so Starou Ľubovňou vystriedal trpký koniec

Žochári sa po vyše dva a pol mesačnej vynútenej prestávke opäť cez víkend vrátili na súťažné palubovky. Nový los zápasov nás vyslal na ďaleké skusy do severovýchodnej časti Slovenska. Na programe boli zápasy proti Falcons Stará Ľubovňa a FBC Young Arrows Spišská Nová Ves.

Z plánovaného dvojzápasu sa však konal iba jeden, nakoľko sa Spišiaci skrz nečakaných karanténnych povinností museli tesne pred začiatkom víkendu ospravedlniť, čím sa plány jednak nás a taktiež našej dvojičky FBK Harvard Partizánske zo dňa na deň zmenil.

29.1.   Falcons Stará Ľubovňa  vs.  FbO Žochár Topoľčany   6:3   ( 0:3, 4:0, 2:0 )

V sobotňajší mrazivý podvečer však všetko šlo podľa plánu. Naši nastúpili proti domácim Sokolom s Mitalom v bráne a s jedenástimi hráčmi v poli. Začiatok zápasu sprevádzala tradičná oťukávačka, po ktorej sme ako prví udreli my zásluhou Žatka, ku ktorému sa do konca tretiny pridal aj kolega z úvodnej formácie Šándor a gól do šatne zaznamenal Mikuláš. Stav 0:3 bol skvelou vyhliadkou do diania v nasledujúcich tretinách, avšak domáci sa tiež prezentovali v dobrom svetle, len toho Denisa v našej svätyni im akosi nešlo prekonať. Všetko zameškané náš súper dobehol v prostrednej časti, kedy štyrmi gólmi otočil stav zápasu vo svoj prospech. V záverečnej tretine Žochári nevyužili ponúknuté dve početné výhody, za to Ľubovňa jedinú ponúknutú presilovku v zapätí premenila v gól. Do konca zápasu Žochári inkasovali ešte raz a svojmu súperovi podľahli aj po druhýkrát v sezóne, tentokrát po výsledku 6:3.