Strhujúca „televízna“ prestrelka s Mútnym…

V prvú februárovú sobotu to bol pre hráčov Topoľčian veľký deň. A to nielen pre hráčov, no i pre celý klub. Po prvýkrát v jeho histórií mali možnosť sledovať duel Žochárov okrem divákov prítomných v TIS aréne aj naši fanúšikovia doma pri televíznych obrazovkách či na svojich smartfónoch. Menší technický neočakávaný zádrheľ spôsobil, že zápas bolo možné sledovať až od tretej tretiny, inými slovami povedané, od tej najlepšej časti duelu. Nervydrásajúcu poslednú tretinu si môžete vzhliadnuť v archíve -> https://www.youtube.com/watch?v=V_x7S1kN65o .

5.2.   FbO Žochár Topoľčany  vs.  FBK Hornets Mútne   6:5   ( 0:1, 3:3, 3:1 )

Duel proti FBK Hornets Mútne bol od začiatku vyrovnaným, kedy sa hra prelievala z jednej strany na druhú a zahanbiť sa nenechali ani obaja strážcovia svätýň. Ako prvý kapituloval domáci Bohuš po zakončení Papáka. Riadny gólový vietor zariadili oba celky až v prostrednej časti, v ktorej sa oba prezentovali po troch úspešných kúskoch. Za domácich presne mieril Žatko, Bujna a Kopecký. Jednogólové manko pred záverečnou tretinou bolo zmazané v 45. minúte vďaka Kráľovi. No Oravčania si pred poslednou desaťminútovkou opäť prinavrátili vedenie. Tlak Žochárov postupne naberal na obrátkach, až sa v 57. minúte dočkali vyrovnania zásluhou Barantala. Šanca na víťazstvo stále žila a tejto šance sa ako správny kapitál zhostil Kráľ, ktorý sa v poslednej minúte zápasu najlepšie zorientoval pred bránkou, inak famózne chytajúceho, Judiaka a popod neho poslal Žochárov do vedenia 6:5, ktoré sme udržali až do posledného klaksónu.