Úvod októbra sebou priniesol zisk troch bodov

Plnší diár a účasť na viacerých kultúrnych podujatiach v priebehu minulého týždňa má za príčinu, že sa vám až teraz naša skromná redaktorská dielnička prihovára s menším obzretím sa za najaktuálnejším vystúpením Žochárov v tejto sezóne.

Tí pokračovali vo svojom súťažnom dianí v domácom prostredí. Topoľčianski priaznivci sa tak mohli tešiť na prvé dvojkolo a dosýta si užiť víkendový florbalový program oba dni. Spestrili im ho zápasy našich mužov s Žatva 90 Dolný Kubín a FBK Raptors .

V sobotňajší podvečer k nám zavítali hráči Dolného Kubína. Na to, ako si budú Žochári v tomto zápase počínať bolo zvedavých celkom 86 divákov, čo je fantastické číslo, ďakujeme!

Úvod zápasu im moc dôvodov na radosť nepredostrel, nakoľko Oraváci po tejto časti viedli 0:1. V druhej tretine však Žochári kopli do vrtule a dva góly Šandora s Kráľom, jeden Martvoňa a Chudého, pre ktorého to bol premiérový gól v drese mužov, nás poslali do šatní za vedenia 6:3. Aj začiatok tretej časti patril našim, presnejšie Šandorovi, ktorý skompletizoval svoj hattrick. Následne sme mierne súperovi dovolili sa dostať do zápasu znížením na rozdiel dvoch gólov. V zapätí však prišla poistka z hokejok Kráľa (hattrick) a Laudona znamenajúc prinavrátenie si pohodlného náskoku spred pár minút. Zníženie hosťujúceho Hutiru už len kozmeticky upravilo konečný stav zápasu na 9:6.

V nedeľu chceli Žochári nadviazať na trojbodový večer zo dňa vpred. V ceste im však stáli hráči Rabče, ktorí v sobotu nestačili na FBK Púchov a prišli o prvé body v sezóne.

Rovnako ako v sobotu, tak aj v nedeľu, sa z prvého gól v zápase tešil celok hostí. Odpoveď naň však z hokejok našich neprišla a súper uderil v prvej tretine ešte trikrát, čím sme sa s tretinou lúčili za nepriaznivého stavu 0:4. Ten náš súper začiatkom prostrednej časti ešte zveľadil, zníženie prišlo až zásluhou Kráľa počas presilovej hry v 26. minúte. Dostať do zápasu sa moc našim nedarilo, keďže do šatní sa šlo opäť so štvorgólovým mankom. Tretiu tretinu predviedli naši fantastický rozbeh, v 52. minúte sme sa po góloch Kráľa a Žatka dotiahli na rozdiel dvoch gólov. Naši boli na koni, no rázom prišlo štvorminútové vylúčenie Mikuláša, ktoré v konečnom zúčtovaní nádeje Žochárov pochovali. Rabča z ponúknutej presilovky udrela a gól Žatka v závere dal výsledku zápasu už len jeho finálny tvar 5:7.

Moment dvojkola

Skvelý sobotňajší výkon obrancu Adama Chudého podčiarknutý ziskom štyroch bodov za gól a tri asistencie isto stojí za zmienku. Zdá sa, že v obrane Žochárov rastie nový líder, ktorý môže byť náhradou za odchody zo zadných radov, s ktorými sa družstvo Topoľčian muselo za posledné sezóny vysporiadať.