Úvod ročníka osviežený ziskom troch bodov

Žochári cez víkend vhupli do novej sezóny a opäť ako účastník Prvej ligy spolu s ďalšími deviatimi tímami, s ktorými zvedú tuhý boj o postup medzi florbalovú elitu Slovenska.

Prvé minúty sezóny 2022/2023 seniorský káder odohral na Viacúčelovej ŠH v Záhorskej Bystrici, ktorá bola pre tentokrát domovom pre oba bratislavské celky predstavujúce sa v tejto súťaži spolu s našimi Žochármi.

Štart sezóny v sobotu podvečer bol v znamení súboja proti VŠK PdF UK Hurikán Bratislava . Žochári vedený trénerom Tomášom Kopeckým nastúpili na zápas s Paulenom v bráne a s plnými troma formáciami. Stretnutie prinieslo vyrovnaný priebeh, v ktorom sa gólové vrece roztrhalo až v poslednej časti. O zisku bodov rozhodla predovšetkým druhá tretina, ktorá lepšie vyšla domácim. Tým sa tiež podarilo si udržať dianie na ihrisku pod kontrolou, nakoľko sa Žochárom nepodarilo v zápase ísť ani raz do vedenia a počas priebehu zápasu sme boli mi tým tímom, ktorý sa stále na svojho súpera doťahoval.

Gólovo sa v našom drese presadili: Samuel Laudon 2x, Kopecký Ch., Žatko

V nedeľu nastupovali Žochári proti FBC White Eagles Bratislava s identickou zostavou. Jediná zmena nastala v bránkovisku, kde Paulena nahradil Mitala. Tréner Kopecký taktiež mierne premiešal obrannými formáciami. Pohľad do internetových štatistík zápasu zmätie nejedného fanúšika. Nebudeme si klamať, že to nebol aj náš prípad. Podľa slov trénera Kopeckého riadny impulz tímu dodali strelené góly Kráľa a Šandora, ktoré manko súpera skresali na rozdiel jedného gólu z pôvodných 5:2 na 5:4. Žochári povzbudení presnými zásahmi druhej formácie boli na koni. Všetko to zavŕšil hattrick Tomaškoviča, ktorý Žochárov poslal tesne pred koncom do vedenia 7:8, ktoré si už naša družina udržala a mohla sa tešiť z pripísania si troch bodov do tabuľkových kroník

Gólovo sa v našom drese presadili: Matúš Tomaškovič 3x, Šandor 2x, Žatko, Lukáš Kráľ, Kopecký Ch.

Momenty víkendu

Hattrick Tomaškoviča, ktorý sa levím podielom postaral o nedeľňajšiu výhru.

Desinka Žatka počas zápasu s White Eagles, ktorá pramenila z prasknutých nervov a zlomenej hokejky o hornú konštrukciu Mitalovej brány. Okrem radosti z troch bodov za víťazstvo sa kabína môže tešiť aj na basu piva, ktorú Rišo visí chalanom za tento mierny úlet.

#mestotopolcany #szfb #eflorbal #bratranci