Žochári po ďalšom víkende usalašení na piatej priečke

Zisk jedenástich bodov z doterajších siedmich zápasov znamená, že Žochárom momentálne v tabuľke prvej ligy patrí predbežná piata priečka. V nej sú obkolesení družstvami ŠK Juventa Žilina a Falcons Stará Ľubovňa , teda súpermi, s ktorými si to tento víkend rozdali.

Žiadne posteľné hrátky sa nekonali, na programe bolo totiž ďalšie dvojkolo, v ktorom naši muži za svojimi súpermi vycestovali.

V sobotu o 15tej sa predstavili v ŠH Vendelína Javorku, kde ich privítala domáca ŠK Juventa Žilina.

Gólový úvod stretnutia patril domácim, ktorí si prvú tretinu podmanili výsledkom 2:0. V polovici druhej časti sa podarilo znížiť Šandorovi, no domáci si do klaksónu dvojgólové vedenie prinavrátili. V úvode záverečnej tretiny znižoval Bujna na 3:2 z pohľadu domácich. Žilina však odpovedala dvoma gólmi a kontaktný gól Ševčíka dve minúty pred koncom prišiel neskoro. V posledných sekundách zápasu Žilina ešte prikrášlila svoje vedenie jedným gólom a dala výsledku konečnú podobu 6:3.

Žochári chceli neúspech zo soboty odčiniť v nedeľu v ŠH Tehelná, domovskom stánku Falcons Stará Ľubovňa. Domáci povzbudení víťazstvom z predošlého dňa proti Púchovu sa na úvodné buly proti Žochárom postavili o 15tej.

Úvod zápolenia im na našu radosť nevyšiel podľa predstáv, nakoľko sme zažili diametrálne odlišnú úvodnú dvadsaťminútovku ako v sobotu. Tretinu sme ovládli 2:5 po góloch Bujnu, Tomaškoviča, Laudona a dvakrát Šandora. Po druhej tretine sa gólová priepasť medzi družstvami nemenila, nakoľko skončila nerozhodným výsledkom jedna jedna, presadil sa Laudon. Na tretiu tretinu by Žochári najradšej zabudli. Po jej konci totiž zápas dospel do predĺženia. Za zmienku však stojí skompletizovanie hattricku Šandora a zveľadenie jeho štatistík o ďalší presný zásah. Predĺženie gól neprinieslo, a tak sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. V nich sa o zisk dvoch bodov pre Žochárov postaral úspešnou realizáciou svojho pokusu Tomaškovič, ktorý striedačku hostí priviedol do extázy.

Moment dvojkola

Strelecké šapitó Šandora, ktorý konto súperových brankárov zaťažil počas týchto dvoch zápasov piatimi gólmi. Svoj výkon vyšperkoval taktiež ziskom jednej asistencie v sobotňajšom stretnutí. Timo sa aj vďaka tomuto víkendovému gala predstaveniu vyšvihol s pätnástimi bodmi na druhú priečku produktivity v našom tíme.