Žochári v semifinále! 1.liga mužov

Rozhodli o tom víkendové zápasy hrané u nášho štvrťfinálového súpera @hurikanbratislava , kam sa Žochári premiestnili z domácej palubovky za vyrovnaného stavu série 1:1.

Priebeh zápasov z predošlého víkendu slúžil ako predzvesť aké vyrovnané duely v ŠH FTVŠ UK Žochárov čakajú.

Úvod sobotňajšieho zápasu patril domácim, no na dva góly domácich sme odpovedali šiestimi z našich čepelí a po druhej tretine sme viedli 3:5. Presadili sa Richard Žatko (aj vlastňák), @timosampon , Lukáš Kráľ a @borismartvon . Do víťazného konca sa však zápas po 60. minútach nepodarilo doviesť, keďže sa okrem Richard Žatko presadili trikrát aj bratislavskí florbalisti. Stretnutie rozlúskli až nájazdy, v ktorých rozhodol celkom jednoznačný „man of the match“ -> RICHAAARD ŽATKOOO. Konečný výsledok zápasu 6:7 po samostatných nájazdoch.

Do nedeľňajšieho zápasu nastupovali Žochári s vedomím, že nemusia, no zároveň môžu. Prvý zápis do štatistík zaznamenali hostia, no gólmi @hatala_danny a @alex_jelinek10 sme stav zvrátili v náš prospech. Po druhej hluchej tretine sa na úvod záverečnej časti presadil Lukáš Kráľ a zvýšil náskok na rozdiel dvoch gólov – 1:3. Gól domácich v 57. minúte zápas zdramatizoval, no záverečná bodka patrila našim, konkrétne Lukáš Kráľ , ktorý druhým gólom v zápase upravil konečný stav stretnutia na 2:4.

Séria bola mimoriadne vyrovnaná. Priniesla síce kontaktnejší florbal plný stretov a množstva voľných úderov či ponechaných výhod, no všetko v rámci spravodlivého fair-play, za čo nášmu súperovi patrí veľká vďaka a tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutia.