Žochárky sa stali majsterky Slovenska

Megalomansku poklonu posielame do Partizánskeho. Ešte pred rokom sa FBK Harvard Partizánske tešil z postupu medzi elitu, keď v baráži zdolal DFA Nitru. Takto o rok neskôr sa zverenkyne Dušana Ďuríčka tešia znovu, tentokrát zo zisku majstrovského titulu, ktorý je historickým unikátom, nakoľko sa v najvyššej ženskej súťaži ešte žiadnemu tímu nepodarilo hneď v sezónu postupu do extraligu zdvihnúť nad hlavu majstrovskú trofej.

Do finálovej série hranej do posledného možného zápasu proti minuloročnému majstrovi @nts_nemsova nastúpili hráčky Harvardu v zostave aj s našimi bývalými zverenkyňami. Elektrizujúcu atmosféru behom finálových zápasov si užili Kristína Bruchatá, Michaela Balátová, Vanessa Vičanová, Linda Detková, Chiara Liana Ducká či Viktória Tarčáková, ktoré sa po záverečnom hvizde v sobotu večer mohli následne vrhnúť na majstrovské oslavy.

Zápasu sa zúčastnil aj náš súčasný tréner mužov Tomáš Kopecký. Ten si dievčatá veľmi dobre pamätá, keďže práve pod jeho taktovkou niektoré z novopečených majsteriek v minulosti cibrili svoje florbalové schopnosti a začínali so športom, vďaka ktorému už teraz majú nezabudnuteľné spomienky.

Zisk extraligového primátu nenechal Toša chladným a na adresu úspechu sa nám pár vetičkami vyjadril.„Som veľmi hrdý na dievčatá, a najmä na to, čo dokázali. Presne si pamätám na ich prvé tréningy, zápasy a ich góly – Kika spoza brány, Miška bližšia tyčka, Vanesska vinkle, ktorým nikto nechápal – a dnes sú úplne zaslúžene víťazkami Hyundai extraliga . Gratulujem aj Linde, Viktórií a Chiare, ktoré taktiež začínali v Topoľčanoch. Gratulujem aj trénerom, dievčatám a celému klubu k zaslúženému úspechu. Veľmi rád som chodil na zápasy a úprimne sa tešil z každého vyhratého zápasu pre Partizánske.

Baby, máte náš rešpekt a neskonalý obdiv!